Obudowy wykonane w technologii 3D - Korzyści zastosowania

Wdrożenie elementów wykonanych w technologii addytywnej, w firmie, może wnieść więcej korzyści niż mogłoby się wydawać. Tworzenie produktów elektronicznych wymaga ogromu pracy oraz zaplecza wykwalifikowanych inżynierów. Dzięki drukowi 3D, proces ten można ułatwić. Skupmy się na jednym z etapów powstawania elektronicznych produktów: Na obudowie. Jak ta część produkcji może zostać lepiej zoptymalizowana?

 Tworzenie urządzeń elektronicznych - skalowalna produkcja

Tworzenie produktów elektronicznych wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest dostosowanie swojej produkcji obudów do rozwoju marki oraz sprzedaży. Stosując druk 3D zaspakajamy potrzeby skalowalności swojej produkcji, ale również łatwej „przezbrajalności” maszyn produkcyjnych na inne modele obudów. W ten sposób łatwo wdrożyć metodę zarządzania „Just-in-time”, która będzie ogromną korzyścią dla Twojej firmy.

Inne zalety zastosowania drukowanych obudów w technologii 3D

Adaptacja

Dowolność projektowania oferowana przez technologię addytywną praktycznie nie ma limitów. Stosowanie drukowanych dźwigni, zawiasów, zatrzasków, połączeń śrubowych oraz wiele innych elementów daje wiele możliwości. Druk 3D posiada dużo większą swobodność w projektowaniu w porównaniu do choćby technologii wtrysku. Dodatkowo podczas koniecznych zmian, raz wykonana matryca wtryskowa nie może zostać poddana tak łatwej przeróbce, przez co musi zostać wykonana ponownie. W druku 3D jedynie poprawiamy model 3D. Tylko tyle!

Innowacja

Technologia addytywna oferuje nam szybki rozwój dotychczasowych projektów oraz nowych projektów. Dzięki drukowi 3D nie musimy się zastanawiać co mogę stworzyć, ale co chcę stworzyć. Czas od powstania pomysłu do gotowego prototypu jest niesamowicie krótki oraz mało kosztowny w porównaniu do dotychczasowej drogi rozwoju produktu.

Unikatowość

Nic tak nie uszczęśliwi Twojego klienta jak możliwość specjalnej personalizacji Twojego produktu pod jego wymagania. Produkcja urządzeń w jego firmowych barwach, z wyeksponowanym jego logiem czy spełnienie innych wymagań nigdy nie było tak proste.

Zapraszamy do naszego SKLEPU oraz ALLEGRO, gdzie znajdziecie produkty tworzone przez nas w technologii 3D.

Jeśli masz pomysł na swój własny produkt, zachęcamy do KONTAKTU, pomożemy Ci go zrealizować.

Powiązane wpisy